Rema Congress 2023

Agenda Rema Congress

Scena marketingowa

11:00

creative Trends 2023: (EN only) Ideas, Aesthetics, and Movements Your Clients Will Love

(prelekcja w j.angielskim) Creative Trends 2023: Ideas, Aesthetics, and Movements Your Clients Will Love The presentation covers the main trends shaping audiovisual communication in the next year. Attendees will gain insightful knowledge about ideas, aesthetics, and tools that will help them lead the market and stand out with their ads, campaigns, or projects. Topics covered include trends in photography, website design, graphic design, advertising, music, and more.

więcej…

Depositphotos

(prelekcja w j.angielskim)


12:00

Marketing w rozmiarze venti

Wiedza, praktyka i trochę f ck-upów bez słodzenia. Czy kwestia marketingu internetowego Cię frappuje? Potrzebujesz wyników espressowo? Patrzysz na swoje social media i już wiesz, że jesteś w czarnej…Nasze marketingowe duo wyłoży Ci kawę na ławę i opowie, dlaczego strategia w firmie jest niezbędna, jak nie zbankrutować na reklamach i lorem ipsum dolor sit amet…

więcej…

Agencja Reklamowa Entre

Emilia Mamet

Pół content manager, pół copywriter z duszą stratega marketingowego
w Entre Agency. W życiu sprzedawała już słowem klimatyzatory, reklamowała oleje do silników, promowała międzynarodowe zespoły muzyczne i tłumaczyła zawiłości polskiej polityki. Można powiedzieć, że żadnego tematu się nie boi i na każdy zaplanuje wpisy na media społecznościowe.Jest przekonana, że bez strategii marketingowej jest jak bez dobrej kawy o poranku – praca po prostu nie będzie furczeć! Z połączenia jej pasji do marketingu, kreatywności i chęci tworzenia dobrych treści w polskim Internecie powstał dział contentu, który od dwóch lat napędza do rozwoju.

więcej…

Wojciech Bielecki

Kiedy inne dzieci w moim wieku oglądały dobranockę i domowe przedszkole, ja oglądałem reklamy. Przynajmniej tak mówi moja mama. Czym się teraz zajmuję?
· rozwijam drużynę marketingowców, który pomaga markom odnaleźć się w świecie cyfrowym,
· przekonuję, że bez strategii to się nie uda, a wszystko co z nią niezgodne to od złego pochodzi,
· siedzę mocno w digitalu,
· zastanawiam się jak skutecznie walczyć z dezinformacją w sieci,
· testuję potencjał .AI w tworzeniu contentu,
· przygotowuję się do półmaratonu po 10 latach niebiegania, bo muszę coś udowodnić młodszym kolegom.

więcej…


13:00

Nowy marketing – fundamentalne zmiany rynkowe w związku mentalnością najmłodszych pokoleń czyli: dlaczego reklama nie będzie już działać? Praktyczne i pragmatyczne wprowadzenie do nielinearnej VI Generacji Marketingu i Sprzedaży.

Krzysztof Sarnecki – Prezes Zarządu, Partner QUEST CM.

Przedsiębiorca. Jeden z nielicznych zawodowych negocjatorów na rynku polskim, konsultant strategiczny, trener biznesu. Ekspert w zakresie budowania przewagi rynkowej firm i marketingu. Twórca pierwszej nielinearnej V Generacji Sprzedaży i konceptu Potrójnego Prawa Pareto, a także mechanizmu Komunikacji Nieantagonizującej. Prekursor nielinearności w Europie jako fundamentu zarządzania w ekonomii chaosu. Mówca publiczny i mentor. Prowadzi dwa kanały na YouTube notujące wielomilionowe odsłony (Krzysztof Sarnecki i Quest for English). Autor wielu artykułów z obszarów zarządzania, marketingu, sprzedaży i negocjacji. Założyciel największego centrum edukacyjnego dla Polaków poza granicami Polski – Academy of Business & Career Developoment w Chicago, USA. Absolwent University of Illinois, The UIC Institute for Entrepreneurial Studies w Chicago i programu MBA w Lake Forest Graduate School of Management.

więcej…


14:30

Portal dla branży reklamowej

JOOMP

11:00

Przyszłość jest zielona i cyfrowa – międzynarodowe trendy branży produktów promocyjnych

Agnieszka Kubacka – TED GIFTED


12:00

Buduj w biznesie relacje na lata. 10 sposobów na wykorzystanie dopasowanych materiałów reklamowych. Wojciech Wrociński Reklamowy Gadżet

Wojciech Wrociński – Reklamowy Gadżet


13:00

Współpraca z Fundacą Rozwoju Przedsięborczości Twój StartUp”

Izabela Bednarska


14:00

Przyszłość kampanii reklamowych: trendy, które zmienią Twoją strategię.

Łukasz Matyński – Head of Client Services & Partner Media Choice


15:00

Portal dla branży reklamowej

Joomp

11:00

Prelekcja w j.angielskim

Maciej Baranowski


12:00

Vertical video marketingu: TikToka, Instagram Reels i YouTube Shorts

Mateusz Buczkowski – Agencja Reklamowa Green Parrot

Marketing manager w agencji digitalowej Green Parrot. Marketer z 10-letnim doświadczeniem. Współpracował z międzynarodowymi korporacjami (Subway, Bacardi, Westwing), dużymi polskimi brandami (Play, Stilo Energy, Software Development Academy) i silnymi markami osobistymi (B.R.O, Damian Olszewski). Autor 5 marketingowych kursów online na strefakursow.pl. Prelegent na takich konferencjach jak Social Media Week by Adweek czy Mobile Trends for Experts.

więcej…


13:00

Nowoczesny marketing przy wykorzystaniu aplikacji Runvido.

„Grzegorz Ciosek – Wielka Reklama EU”


14:00

The future is green and digital – International trends of Promotional Product Industry

TED GIFTED


15:00

Portal dla Branży reklamowej

JOOMP

Scena poligraficzna

11:00

„Jak zdobywać nowych klientów w trudnych czasach?

Nawet jeśli świat wali się wokół nas, to twoi handlowcy muszą nadal sprzedawać. Dlaczego? Aby twoja firma przetrwała, nadal się rozwijała i gwarantowała im zatrudnienie. Jako przedsiębiorca nie możesz też zawieść potencjalnych klientów, którzy liczą, że w trudnych czasach pokażesz im, jak dzięki twoim produktom lub usługom mogą pokonać zawirowania rynkowe. Kryzys gospodarczy nie jest czasem na zaprzestanie poszukiwania nowych klientów, wręcz przeciwnie. W ramach prelekcji pt. „Jak zdobywać nowych klientów w trudnych czasach” pokażę, jak wykorzystać obecną trudną sytuację rynkową do zwiększenia bazy klientów.”

więcej…

Tadeusz Woronowicz, MBA

„Tadeusz Woronowicz, MBA – praktyk sprzedaży, specjalista od prospektingu, który sprawia, że handlowcy napełniają lejki sprzedaży, kwalifikowanymi potencjalnymi klientami robiąc właściwe rzeczy, we właściwy sposób i we właściwym czasie.Doświadczenie w prospektingu i zarządzaniu sprzedażą zdobywał zarówno w międzynarodowych korporacjach (Panasonic, Kodak) jak i średnich firmach (2020mobile, Grenke, Higea).

Mentor sprzedaży w dwóch programach: Early Warning Europe i Inkubatorze Innowacyjności Politechniki Warszawskiej.

Autor wielu artykułów o sprzedaży i prospektingu w prasie branżowej m.in. NOWA SPRZEDAŻ; Szef Sprzedaży, Gazeta MŚP, As Sprzedaży i mediach społecznościowych.

W ramach usługi „Szef sprzedaży na godziny” pomaga firmom, zwiększyć skuteczność handlowców w zdobywaniu nowych klientów ucząc ich, jak robić to dobrze i co najważniejsze, jak docierać do właściwych klientów.”

więcej…


12:00

Michał Czumaj z firmy Sico

DTF – nowy wymiar druku

DTF – nowy wymiar druku
Michał Czumaj to reprezentant SICO Polska, gdzie pełni funkcję Product Managera. Specjalizujący się w dziedzinie cyfrowego druku wielkoformatowego technologii UV oraz DTF.
Od ponad 14 lat jest związany z branżą VISCOM gdzie z sukcesami wspiera Klientów w doborze rozwiązań i procesów.

więcej…


13:00

Self publishing w praktycznym ujęciu

Mirosław Pawliński – Świat Poligrafii

Redaktor naczelny czasopisma Świat Poligrafii Professional, autor podcastu NIEZBĘDNIK POLIGRAFA oraz Krystian Maniecki: autor i wydawca korzystający z rozwiązania self publishing.

więcej…


14:00

Multifol, prelekcja z ramienia miesięcznika „Świat DRUKU”.

„Leszek Wyrzykowski – Świat Druku”

11:00

Nowoczesny Sitodruk- współczesne trendy w branży nadruków na tekstyliach i innych materiałach.

Sabina Urban-Wierna- Wiceprezes PSSiDC, Prezes Zarządu Tromar sp. z.o.o.

Z wykształcenia prawniczka, ale zajmuje się również technologią plastizoli. W branży działa od 5 lat.

więcej…

Jacek Szydłowski Wiceprezes PSSiDC, Dyrektor Regionalny Sico Polska

Handlowiec, nauczyciel, marketingowiec i manager.
Od ponad 24 lat w handlu, z poligrafią związany od 18 roku życia.

więcej…


12:00

Multifol, prelekcja z ramienia miesięcznika „Świat DRUKU”.

„Leszek Wyrzykowski Świat Druku”


13:00

Zastosownie lakieru punktowego UV 3D

Pani Sabina Urban-Wierna – Wielka Reklama EU

Wiceprezes PSSiDC, Prezes Zarządu Tromar sp. z.o.o.
oraz Pan Jacek Szydłowski Wiceprezes PSSiDC, Dyrektor Regionalny Sico Polska
i gość specjalny

więcej…


14:00

VAS – system do oceny wizualnej skuteczności projektów reklamowych bazujący na AI

Studium przypadku. Zakup, produkcja, aplikacja (Folia Samochodowa, DPSdruk.pl, The Wrap Center)

więcej…

Tomasz Turkiewicz – 3M

11:00

Fujifilm Jet Press 750S – odpowiedź na zmieniające się wymagania branży poligraficznej

„Agnieszka Głowacka – Fuji Film”

Obecnie zajmuje się wdrażaniem rozwiązań do druku na żądanie firmy Fujifilm na rynku polskim. Absolwentka wydziału papiernictwa i poligrafii PL. Całe życie zawodowe związana z branżą poligraficzną. Współpracowała z wiodącymi markami krajowymi i światowymi z obszaru druku offsetowego i rozwiązań software’owych. Zafascynowana możliwościami, jakie obecnie oferuje technologia druku cyfrowego.

więcej…


12:00

Prowadzenie prelekcji w j.angieslskim

Maciej Baranowski


13:00

Maciej Baranowski

Scena Wystawców

10:30

Kompleksowa gospodarka odpadami

Wastech

Na przestrzeni lat funkcjonowania na rynku, rozbudowując strukturę działalności powstała Grupa Wastech, w skład której wchodzi Wastech Recykling specjalizująca się w zagospodarowaniu odpadów oraz Wastech Doradztwo odpowiedzialna za doradztwo i szkolenia w zakresie ochrony środowiska. Bazując na wieloletnim doświadczeniu oferujemy naszym Klientom kompleksową obsługę gospodarki odpadami.

więcej…

Agnieszka Płodzik

Z wykształcenia mgr inż ochrony środowiska ze specjalizacją technologie w ochronie środowiska. Od 20 lat praktyk w branży środowiskowej firm consultingowo – doradczych ze szczególnym uwzględnieniem  gospodarki odpadami, gospodarki wodno-ściekowej, obowiązków przedsiębiorców z ustaw opakowaniowych, sprzętowych, bateryjnych.
Współautorka licznych opracowań środowiskowych – raportów oddziaływania na środowisko, kart informacyjnych przedsięwzięć, operatów wodnoprawnych, wniosków o pozwolenia na wytwarzaniwe odpadów.
Od lutego 2022 Kierownik działu ochrony środowiska w Wastech sp. z o.o. Wdraża projekty optymalizacji kosztów gospodarowania odpadami w firmach produkcyjnych, specjalistka obliczania śladu węglowego organizacji, doradca certyfikacji ekologicznych. Ekspert rozliczeń opłat produktowych.

więcej…

Marcin Filipiak

Absolwent Geologii Uniwersytetu Warszawskiego. Od 15 lat doradza firmom jak kompleksowo gospodarować odpadami, by zapewnić efektywność procesu wraz z utrzymaniem standardów ochrony środowiska.  Za ciekawym „”przypadkiem”” jest w stanie przejechać pół Polski.
Przygotowuje indywidualne rozwiązania, dostosowane specyfiki branży, dzięki współpracy z wieloma partnerami w całej Polsce. Dzięki temu przygotowanie oferty mają najkorzystniejsze warunki odbioru każdego rodzaju odpadu dla danej lokalizacji.
Fascynuje go różnorodność człowieka w rozmowach handlowych, dzięki czemu jest otwarty na każdą rozmowę o ciągle szuka dróg podnoszenia swoich umiejętności negocjacyjnych. Do każdego problemu stara się podejść indywidualnie i gruntownie zgłębić temat.
Prywatnie ojciec dwójki dzieci i zapalony brydżysta.

więcej…


12:00

Haptyka – Inżynieria dotyku – jak wzbogacać wrażenia konsumenta oraz budować przywiązanie.

Brygida Dzidek

Inżynier zmysłu dotyku, założycielka i prezes Haptology – startupu, opracowującego inteligentną biżuterię, tworzącą wrażenia dotykowe świata cyfrowego. Dąży do komercjalizacji technologii haptycznej, pozwalającej dołączyć zmysł dotyku do wirtualnej oraz rozszerzonej rzeczywistości, trwale zastępując pasywne kontrolery tj. joysticki, pady, myszy i klawiatury.

Z haptyką związana akademicko i zawodowo od 8 lat. Po ukończeniu studiów inżynieryjnych z bioinżynierii materiałów w 2013 r., Brygida dostała stypendium doktoranckie Marie Curie i rozpoczęła studia na uniwersytecie w Birmingham w UK. To właśnie tam zajmowała się badaniami fizyki ludzkiego dotyku oraz mechaniki interakcji z urządzeniami dotykowymi. W 2018 r. wróciła do Polski i rozpoczęła organizację projektu, który dziś znamy jako Haptology. Do dzisiaj poza pracą Brygida jest edytorem i recenzentem publikacji naukowych, a także od czasu do czasu prowadzi warsztaty i wykłady przybliżające tematykę haptyki.”

więcej…


12:30

Czym jest technologia uszlachetnień 3d? Jak projektować, aby uzyskać zamierzony efekt.

Paweł Popenda – Technolog w drukarni internetowej ViperPrint

Z branżą poligraficzną jest związany od ponad 20 lat. Doświadczenie zdobywał pnąc się po szczeblach kariery od pomocnika drukarza offsetowego, poprzez drukarza offsetowego, po technologa i kierownika drukarni. Odpowiada za wdrażanie nowych technologii oraz testy nowinek na rynku poligraficznym, jak również za zakupy maszyn. Prywatnie jedną z pasji Pawła jest badminton, tę dyscyplinę sportu trenuje od lat szkolnych. Ostatnio grywa również w squasha. Poza sportem uwielbia podróżować wraz z rodziną, zwłaszcza do krajów bałkańskich.

więcej…

Marek Polanowski – Technolog w drukarni internetowej ViperPrint.

Posiada wykształcenie poligraficzne z zakresu „Nowych technologii w poligrafii”. Swoją przygodę z poligrafią zaczynał od przygotowalni offsetowej, następnie jako technolog, zajmował się technologią druku offsetowego. W drukarni ViperPrint poszerzył swoją wiedzę z zakresu zarządzania barwą w technologii druku cyfrowego, jak również w zakresie uszlachetniania druku. Pod jego nadzorem jest nowoczesna naświetlarnia CTP. Prywatnie miłośnik wielu dziedzin sportowych, począwszy od wspinaczki górskiej, maratonów i triatlonu, a skończywszy na morsowaniu. Jedną z jego ostatnich pasji jest przekazywanie wiedzy poligraficznej młodemu pokoleniu w szkole średniej.

więcej…


13:45

Jak sprzedawać produkty Premium w dzisiejszych czasach.

Karol Froń

Karol Froń – Przedsiębiorca, mentalista, praktyk sprzedaży. Od 15 lat sprzedaje, od 12 lat buduje zespoły sprzedaży, w tym najskuteczniejszy zespół telesprzedawców w korporacji zatrudniającej 3500 ludzi. Wykonał osobiście 30 000 rozmów handlowych, wyszkolił 80 menadżerów sprzedaży. Znany z praktycznego podejścia do sprzedaży, ostrego języka i prostego, ale skutecznego przekazu. Autor 6 książek, wykładowca akademicki, charyzmatyczny mówca. Pomaga małym i średnim firmom budować zwycięskie zespoły sprzedażowe. Wydobywa osobisty potencjał do sprzedaży z każdego, kto tego chce. Jego call center, które zatrudniło 5000 ludzi w 7 lat, wykonuje 80 000 rozmów miesięcznie, sprzedając dla takich firm jak T-Mobile, KRD, Play, Fortum, Orange. Absolwent Uniwersytetu

więcej…